BERİL BAŞARAN

Türk tasarımcı, İstanbul 1964 doğumlu, evli ve 2 çocuk annesi. Halen Bebek'teki ofisinde çalışmaktadır. Aksesuar, mobilya tasarım ve üretimiyle kariyerine Çukurcuma’da başlamış, daha sonra tamamen ev ve ofis dekorasyonuna yönelmiş, son 10 senedir renovasyon projeleri, otel iç mekan tasarım ve peyzajda önemli adımlar atmıştır.

Kurumsal kimlik yaratmak, çalıştığı firmaların medya görsellerini şekillendirmek ve hatta sosyal sorumluluk projelerini geliştirip projeye özel "tailor made" işler yürütmektedir.

2005’den bu yana mega yat projelerinin iç mekan üretimlerinde süpervizörlük yapmaktadır. Mina isimli mega yat iç mekan tasarımı projesiyle CMB Yacht firmasına "Uluslararası The İnternational Yatch Awards 2011" ödülünü kazandırmıştır.

Resort, spa, restoran projelerinde prestijli işler ortaya koymuş, karışık stilleri bir arada başarıyla kullanmıştır. Yaklaşık 20 yıldır müşterileri için eşsiz koleksiyonlar ve mobilyalar tasarlarken işlevselliği her zaman ön planda tutmuştur.

Beril Başaran imzası ve stili sadece lux kumaşlar ve mobilyalar demek değil aynı zamanda zengin renkler, elegan ve güncel çağdaş detaylardan oluşan, ışığın mükemmel kullanımıyla yaratılan sıcak ve samimi bir karışımdır.

Beril Başaran, lüks otellerden ticari ofislere ve şık evlere çalıştığı tüm projelere her zaman dinamizmini ve yaratıcılığını katmıştır.

Aynı zamanda 2013 yılından itibaren "özel jet sektörü dekorasyonu" alanında da çözümler sunmaktadır.